Orzo met kip

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Simpele pittige tomatensoep met vermicelli

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Totale bereidingstijd 30 min

3.92 · 12 beoordelingen

Momenteel ben ik van de snelle en makkelijke (avond) maaltijden. Deze simpele pittige tomatensoep met vermicelli is dus ook weer onwijs makkelijk en snel te maken. Ik snap ook echt daadwerkelijk niet waarom er nog restaurants/eetgelegenheden zijn, die soep uit blik of zak serveren. Bizar ook nog dat je meestal tussen de 6 en 9 euro hiervoor moet betalen! Als ik weet dat er geen verse soep geserveerd wordt, dan bestellen wij ook geen soep vooraf. Dat vind ik namelijk echt weggegooid geld! Maar goed, terug naar mijn simpele pittige tomatensoep. Ik gebruik mooie rijpe trostomaten en voor de pit gebruik ik cayennepeper. Mocht je nu geen pittige eter zijn, dan kan je deze soep ook gerust maken….voeg dan minder of geen cayennepeper toe. Zo simpel kan het zijn. 

Recept simpele pittige tomatensoep

3.9 · 12 beoordelingen

simpele pittige tomatensoep met vermicelli

Voorbereidingstijd 5 minuten
Bereidingstijd 25 minuten
Totale tijd 30 minuten
1 grote pan soep

Ingrediënten

  • 8 stuks trostomaten in stukjes gesneden
  • 3 uien fijngesnipperd
  • 4 teentjes knoflook fijngesneden
  • 2 groente bouillonblokjes (ik gebruik het liefste Knorr)
  • 1 theelepel caynnepeper
  • 1 eetlepel suiker
  • flinke snuf gemalen zwarte peper en zout
  • 3 laurierblaadjes
  • 3 bosui fijngesneden
  • 2 eetlepels tomatenpuree
  • 2 liter water
  • 75 gram vermicelli
  • olie

Instructies

  • Verwarm in een pan met dikke bodem een scheut (olijf) olie. Fruit de uien met knoflook en een flinke snuf peper en zout. Voeg dan 2 el tomatenpuree toe en bak kort mee. Voeg de tomatenblokjes toe en verkruimel de bouillonblokjes erbij. Bak dit allemaal kort aan en voeg dan 2 liter water toe en 1 el suiker. Leg de laurierblaadjes erbij en laat de soep afgedekt 20 minuten zachtjes koken. Pureer de soep, voeg de vermicelli toe en kook nog 5 minuten. Breng op smaak met eventueel extra peper, zout, cayennepeper en/of suiker. Bestrooi vlak voor serveren met de fijngesneden bosui.

Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra’s!). Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer. De voedingswaarden zijn een indicatie en worden automatisch berekend. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.

 

tomatensoep

recept simpele pittige tomatensoep met vermicelli
Verse pittige tomatensoep met vermicelli. Super simpel om te maken, makkelijk ook en vers! Ik gebruik een klein beetje bosui voor een beetje bite. Wil je een meer Italiaans tintje eraan geven, gebruik dan fijngehakte basilicum.
recept simpele pittige tomatensoep met vermicelli
Wij eten het liefste bij soep mijn zelfgemaakte focaccia met Parmezaanse kaas of een stokbroodje met bieslookroomkaas. Normaal gesproken zou ik voor witstokbrood kiezen maar omdat ik de laatste tijd zoveel last van mijn buik heb, kies ik voor een gezondere variant 🙂

 

 

3.92 from 12 votes (12 ratings without comment)

Plaats een reactie

Geschreven door Marie-Louise Kaldenbach

Hoi! Ik ben Marie Louise, oprichter van Familie over de Kook. Samen met mijn partner Jan Willem en dochters Beaudine en Amaranthe deel ik de recepten die bij ons op tafel staan. Ik geloof dat lekker eten niet ingewikkeld hoeft te zijn en hoop je te inspireren om met plezier en zelfvertrouwen te koken.

Over ons