Dit lees je vandaag bij ons
- Spruitjes ovenschotel maken
- Moet je spruitjes voorkoken voor een ovenschotel?
- Veelgestelde vragen
- Recept spruitjes ovenschotel met aardappelpuree en chipolata

Spruitjes ovenschotel maken
Hieronder laat ik je stap voor stap zien hoe ik deze spruitjes ovenschotel maak.
1
2
1. Maak een romige aardappelpuree
Kook de aardappelen gaar met een half groentebouillonblokje. Daardoor krijg de puree direct extra smaak. Stamp de aardappelen vervolgens fijn met melk, boter, mosterd, kerriepoeder, nootmuskaat, peper en zout tot een romige puree.
2. Verdeel de spruitjes en chipolata over de aardappelpuree
Verdeel de beetgare voorgekookte spruitjes over de aardappelpuree en leg de chipolata worstjes erbovenop. Zo blijven de worstjes tijdens het bakken lekker sappig en krijgt iedere hap een goede verhouding tussen puree, spruitjes en worst.
3
4
3. Strooi de kaas over de ovenschotel
Bestrooi de ovenschotel met geraspte oude kaas of extra belegen kaas. Beide kazen geven veel smaak en zorgen voor een goudbruin korstje.
4. Bak de spruitjes ovenschotel goudbruin
Bak de ovenschotel tot de chipolata gaar is en de kaas mooi gegratineerd is. Laat de ovenschotel daarna nog een paar minuten rusten voordat je hem opschept.
Zorg ervoor dat je melk en boter op kamertemperatuur zijn. Verwarm eventueel de melk lauwwarm in een steelpannetje. Zo wordt je aardappelpuree extra romig en krijg je de lekkerste smaak en structuur.
🤩 Eet je graag spruitjes? Probeer dan ook eens onze krieltjes traybake met spruitjes en wortel, spruitjes in ketjap of spruitjes stamppot met pittig gehakt.
Moet je de spruitjes voorkoken voor een ovenschotel?
Ja, ik zou de spruitjes eerst 5 tot 7 minuten beetgaar voorkoken. Ze mogen zeker nog een stevige bite hebben, want tijdens het bakken in de oven garen ze nog iets verder. Giet de spruitjes na het koken goed af voordat je ze over de aardappelpuree verdeelt.
Bij ons thuis is deze spruitjes ovenschotel vooral favoriet bij Jan Willem en Beaudine. Amaranthe is nog steeds geen grote spruitjesfan en vist er meestal een paar tussenuit. Gelukkig maakt een extra chipolata worstje voor haar veel goed.
Jullie vragen, wij antwoorden
Kan ik de spruitjes vervangen?
Ja, als je geen liefhebber bent van spruitjes kun je ze ook vervangen voor broccoli of bloemkool. De bereiding blijft hetzelfde, maar de smaak van de ovenschotel verandert natuurlijk wel.
Kan ik deze spruitjes ovenschotel van tevoren maken?
Deze spruitjes ovenschotel kun je prima helemaal voorbereiden en afgedekt in de koelkast bewaren. Bak hem pas af vlak voordat je gaat eten. Restjes kun je ook nog 2 dagen in de koelkast bewaren en eenvoudig opwarmen in de oven of magnetron.
Welke kaas kan ik gebruiken voor deze spruitjes ovenschotel?
Ik gebruik zelf het liefst geraspte oude kaas. Die geeft veel smaak. Extra belegen is ook een goede keuze. Wil je liever een mildere smaak? Dan kun je ook jong belegen kaas gebruiken.
😋 Maak jij ook graag ovenschotels? Neem dan ook eens een kijkje tussen al onze ovenschotel recepten. Daar vind je nog veel meer makkelijke ovenschotels.
Recept spruitjes ovenschotel met aardappelpuree en chipolata
Heb je al trek gekregen? Hieronder vind je het complete recept met alle ingrediënten en de bereidingswijze. Veel kookplezier en eet smakelijk!

Spruitjes ovenschotel met aardappelpuree en chipolata
Ingrediënten
Aardappelpuree
- 1,5 kilo iets kruimige aardappelen (geschild en in stukjes gesneden)
- 1/2 groentebouillonblokje
- 200 milliliter melk
- 25 gram roomboter
- flinke snuf versgemalen zwarte peper en zout
- 2 theelepels kerriepoeder
- 1/3 theelepel nootmuskaat
- 1 flinke theelepel Franse mosterd
Overige ingrediënten
- 500 gram spruitjes (schoongemaakt en kontje verwijderd)
- 8 chipolata worstjes
- 100 gram oude kaas (geraspt)
Benodigdheden
Instructies
- Verwarm de oven voor op 220 graden of 200 graden hetelucht.
- Vet een ovenschaal in met een beetje (plantaardige) boter.
- Kook de aardappelen gaar samen met het 1/2 bouillonblokje. Giet de aardappelen af en stamp tot een smeuïge puree met de melk en roomboter.
- Breng op smaak met een flinke snuf zout, peper, kerriepoeder, Franse mosterd en de nootmuskaat.
- Wanneer de aardappelen koken, kook dan ook de spruitjes beetgaar. Dit duurt afhankelijk van hoe groot je spruitjes zijn 4 tot 7 minuten.
- Schep de aardappelpuree in de ovenschaal. Verdeel hier overheen de spruitjes en de chipolata worstjes. Bestrooi vervolgens met de geraspte kaas. Bak de ovenschotel voor ongeveer 12 tot 15 minuten in de oven. Eet smakelijk!
Tips
Voedingswaarde p.p.
Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra’s!). Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer. De voedingswaarden zijn een indicatie en worden automatisch berekend. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.