Ik kook heel vaak met prei en één van mijn favoriete gerechten om te maken is deze spaghetti met prei, roomsaus en krokante spekjes. Deze pasta is super makkelijk en snel te bereiden. Ook dus weer een ideaal recept om te maken na een drukke (werk)dag. In nog geen 30 minuten staat deze pasta namelijk op tafel. Wij eten deze pasta heel erg graag met een zelfgemaakte focaccia en zelfgemaakte kruidenroomkaas.
Recept Spaghetti met prei

spaghetti met prei
Ingrediënten
- 350 spaghetti
- 1 grote prei gewassen en in ringen gesneden
- 1 grote rode ui fijngesnipperd
- 3 teentjes knoflook fijngehakt
- 1 bekertje (200gram) crème fraîche
- 3 eidooiers
- 50 gram geraspte (Parmezaanse) kaas
- snuf gemalen zwarte peper en zout
- 250 gram gerookte spekblokjes
- 1 groentebouillonblokje
- scheutje witte wijn optioneel
Instructies
- Kook de pasta gaar met 1 groente bouillonblokje volgens de gebruiksaanwijzing op de verpakking. Voeg 2 minuten voor het einde van de kooktijd de gesneden prei toe. Meng in de tussentijd dat de pasta kookt, de crème fraîche met 3 eidooiers, 50 gram geraspte Parmezaanse kaas, een snufje zout en een flinke snuf gemalen zwarte peper.
- Bak de uien met de spekblokjes krokant en voeg de geperste knoflook op het laatst toe. (als je dit meteen doet wordt de knoflook bitter) Giet de pasta af. Roer er de op smaak gebrachte crème fraîche doorheen en verwarm dit kort mee. Bestrooi met de krokant gebakken spekjes en strooi er eventueel nog extra geraspte Parmezaanse kaas overheen.
Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra’s!). Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer. De voedingswaarden zijn een indicatie en worden automatisch berekend. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.
Spaghetti met prei, roomsaus en krokante spekjes

