Orzo met kip

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Pittige Indische kip met seroendeng

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Totale bereidingstijd 40 min

3.89 · 36 beoordelingen
3.9 · 36 beoordelingen

Pittige Indische kip met seroendeng

Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 30 minuten
Totale tijd 40 minuten
4 personen

Ingrediënten

  • 750 gram kippendijfilet in grotere stukken gesneden
  • 4 teentjes knoflook fijngehakt
  • 1 rode peper fijngehakt (met zaadjes en zaadlijst)
  • 2 stengels sereh
  • 2 sjalotjes gesnipperd
  • 2 theelepels ketjap manis
  • 2 eetlepels sambal oelek
  • 3 flinke eetlepels sambal badjak
  • 4 laurierblaadjes
  • 100 gram bruine basterdsuiker
  • snuf vers gemalen zwarte peper
  • 1 eetlepel tamarinde pasta gewoon verkrijgbaar bij de meeste supermarkten
  • seroendeng

Instructies

  • Verhit een scheutje olie in een stoofpan en fruit de rode peper met de sjalotjes en knoflook. Voeg de sambal oelek, sambal badjak en bruine suiker toe en laat 2 minuten karameliseren. Voeg de kip toe en bak even kort mee.
  • Snijd de stengels sereh doormidden en sla met de platte kant van je mes op de stengels (hierdoor kneus je ze en komt de geur en smaak los). Voeg de stengels sereh, tamarinde pasta en de laurierblaadjes toe. Roer even door, leg de deksel op de pan en laat de kip 20 minuten pruttelen. (niet te hoog vuur)
  • Haal de deksel van de pan, voeg de ketjap manis toe en een snuf vers gemalen zwarte peper en roer even goed door. Zet het vuur iets hoger en laat de kip 3 tot 5 minuten (zonder deksel op de pan) pruttelen zodat je een sticky saus krijgt.
  • Bestrooi de kip vlak voor serveren met flink wat Seroendeng. Deze pittige Indische kip is lekker met rijst en bijvoorbeeld komkommer in zuur.

Tips

👉 Wil je als eerste onze nieuwste recepten en weekmenu ontvangen? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal en krijg alle inspiratie op je telefoon!

Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra’s!). Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer. De voedingswaarden zijn een indicatie en worden automatisch berekend. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.

2 Reacties op dit recept

    • Beste Zilla,

      Dankjewel voor de mooi waardering!
      Ik ben blij om te lezen dat onze Indische kip zo goed in de smaak valt.

      Smakelijke groetjes
      Marie Louise

      Beantwoorden
3.89 from 36 votes (36 ratings without comment)

Plaats een reactie

Geschreven door Marie-Louise Kaldenbach

Hoi! Ik ben Marie Louise, oprichter van Familie over de Kook. Samen met mijn partner Jan Willem en dochters Beaudine en Amaranthe deel ik de recepten die bij ons op tafel staan. Ik geloof dat lekker eten niet ingewikkeld hoeft te zijn en hoop je te inspireren om met plezier en zelfvertrouwen te koken.

Over ons