Orzo met kip

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

sperziebonen stamppot met rookworst

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Totale bereidingstijd 30 min

4.24 · 13 beoordelingen

Sperziebonen stamppot met rookworst. Deze gezonde én super lekkere avondmaaltijd zal bij het hele gezin in de smaak vallen. Vooral de kruidig gebakken rookworst is echt smullen geblazen.

sperziebonen stamppot met rookworst

kruidig gebakken rookworst

Oké een sperziebonen stamppot is altijd lekker. De “ster” van dit gerecht is echter de kruidig gebakken rookworst. De rookworst bak je namelijk samen met uien, sambal, kerriepoeder, paprikapoeder, garam masala en een half bouillonblokje. Aan smaak dus geen gebrek! Wil je deze stamppot liever vegetarisch eten? Tegenwoordig zijn er ook veel vegetarische rookworsten verkrijgbaar. Zelf gebruik ik altijd gewoon een normale Unox rookworst van 375 gram.

Andere lekkere recepten met rookworst zijn: broodje rookworst met honing-mosterdsaus, pizza met pittige rookworst of probeer eens de hutspot ovenschotel met rookworst.

kruidig gebakken rookworst

Sperziebonen stamppot

Wij eten vaak en graag een sperziebonen stamppot. Vooral de jongste is thuis verzot op sperziebonen. De oudste eet niet graag los sperziebonen maar zo door een stamppot gelukkig wel. Dus qua groenten geen gezeur aan tafel. Ik ben een vrij “luie” kokkin dus ik gebruik diepvries sperziebonen. Zo hoef ik niet eerst sperziebonen schoon te maken en de uiteindes af te snijden.

Voel je uiteraard vrij om eventueel verse sperziebonen te gebruiken. Ben jij verzot op sperziebonen uit pot? Dan kan je ook die gebruiken.

Stamppot gezond of ongezond?

Ach, wat is gezond en wat is ongezond. Ik vind deze sperziebonen stamppot best gezond. Normaal gesproken gebruik ik in stamppotten graag volle melk, een flinke klont roomboter en blokjes kaas. Deze stamppot houd ik vrij standaard maar zeker niet minder lekker. Ik gebruik halfvolle melk en breng de stamppot op smaak met peper, zout en nootmuskaat. De aardappelen heb ik gekookt in een bouillonblokje en dat zorgt ook voor extra smaak. Voel je uiteraard vrij om wel roomboter of blokjes kaas toe te voegen aan de sperziebonen stamppot met rookworst.

Recept sperziebonen stamppot met rookworst

4.2 · 13 beoordelingen

Sperziebonen stamppot met rookworst

Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 20 minuten
Totale tijd 30 minuten
4 personen

Ingrediënten

  • 1,5 kilo iets kruimige aardappelen geschilde en in stukjes gesneden
  • 450 gram diepvries sperziebonen meer mag uiteraard altijd
  • 150 milliliter melk kan soms iets meer zijn
  • 1 groentebouillonblokje
  • flinke snuf versgemalen zwarte peper
  • snuf zout optioneel. (wij zijn zout liefhebbers)
  • snuf nootmuskaat

KRUIDIG GEBAKKEN ROOKWORST

  • 1 rookworst in dunne plakjes gesneden (ik gebruik een rookworst van 375 gram)
  • 25 gram ongezouten roomboter
  • 1/2 groentebouillonblokje
  • 1 ui gesnipperd
  • 1 theelepel sambal oelek
  • 1 theelepel paprikapoeder flinke theelepel gebruiken
  • 1 theelepel kerriepoeder flinke theelepel gebruiken
  • 3/4 theelepel garam masala
  • 1/2 theelepel gedroogde peterselie
  • 100 milliliter water

Instructies

  • Kook de aardappelen met het bouillonblokje gaar en giet af. Kook ook de sperziebonen gaar en giet tevens af.
  • Stamp de aardappelen met de melk smeuïg en stamp kort de sperziebonen erdoorheen. 
  • Breng op smaak met een flinke snuf versgemalen zwarte peper, snufje nootmuskaat en eventueel een snufje zout. 

KRUIDIG GEBAKKEN ROOKWORST

  • Wanneer de aardappelen koken bak dan ook de kruidige rookworst.
  • Smelt de roomboter in een koekenpan en laat iets bruin worden. Fruit de uien voor ongeveer 5 minuten op middelhoog vuur. 
  • Voeg de sambal, kerriepoeder, garam masala, paprikapoeder, gedroogde peterselie, verkruimeld 1/2 groentebouillonblokje en een flinke snuf versgemalen zwarte peper toe en bak kort mee.
  • Voeg de plakjes rookworst toe, bak kort mee en voeg dan het water toe. Leg een deksel op de pan en laat 5 minuten zachtjes pruttelen. Roer af en toe alles om. 
  • Serveer de sperziebonen stamppot met de kruidig gebakken rookworst. Eet smakelijk! 
  • TIP: voeg eventueel aan de stamppot een klontje roomboter toe.
    TIP: voeg eventueel aan de stamppot blokjes extra belegen kaas toe.

Tips

👉 Wil je als eerste onze nieuwste recepten en weekmenu ontvangen? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal en krijg alle inspiratie op je telefoon!

Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra’s!). Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer. De voedingswaarden zijn een indicatie en worden automatisch berekend. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.

sperziebonen stamppot met rookworst

sperziebonen stamppot met kruidig gebakken rookworst

6 Reacties op dit recept

    • Beste Ad,

      Bedankt voor het compliment. ?
      Fijn te lezen dat de stamppot met sperziebonen goed in de smaak is gevallen.

      Smakelijke groetjes
      Marie Louise

      Beantwoorden
    • Beste simone,

      Yum!! Met bbq saus klinkt ook erg lekker.
      Dit ga ik de volgende keer ook toevoegen. ?

      Smakelijke groetjes
      Marie Louise

      Beantwoorden
  1. Vanavond deze stamppot gemaakt met snij- ipv sperziebonen. De rookworst vonden we op deze manier erg smakelijk.!

    Volgende keer iets meer worst, we deelden nu een verse rookworst van 275 gram met z’n vieren ?

    Beantwoorden
    • Beste Wendy,

      Wat lekker om snijbonen te gebruiken.
      Hahaha ja 275 gram met zijn vieren is inderdaad niet veel 😉
      Ik gebruik daarom meestal 385 gram rookworst.
      Gelukkig vonden jullie het gerecht lekker!

      Smakelijke groetjes,
      Marie Louise

      Beantwoorden
4.24 from 13 votes (11 ratings without comment)

Plaats een reactie

Geschreven door Marie-Louise Kaldenbach

Hoi! Ik ben Marie Louise, oprichter van Familie over de Kook. Samen met mijn partner Jan Willem en dochters Beaudine en Amaranthe deel ik de recepten die bij ons op tafel staan. Ik geloof dat lekker eten niet ingewikkeld hoeft te zijn en hoop je te inspireren om met plezier en zelfvertrouwen te koken.

Over ons