Orzo met kip

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Lasagne met witlof, spek en roomsaus

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Totale bereidingstijd 50 min

4.67 · 9 beoordelingen

Deze lasagne met witlof, spek en roomsaus brengt de Italiaanse en Nederlandse keuken samen. Vroeger vond ik witlof echt helemaal niet lekker. Tegenwoordig kan je mij ervoor wakker maken. Niet rauw overigens, dan vind ik het nog steeds niet lekker. Eén van mijn favoriete stamppot is mijn witlof stamppot met kaas en Italiaanse kruiden. Deze lasagne is daarom daar ook op gebaseerd. Zo kom ik steeds vaker op ideeën voor Familie over de Kook. Wat ik persoonlijk erg lekker vind, is om aan de saus voor deze lasagne een scheutje witte wijn toe te voegen. Hierdoor krijgt de saus heel veel meer diepte en smaak.

Ben jij ook dol op witlof en lasagne? Probeer dan ook eens ons recept van de lasagne met witlof, bechamelsaus en ham. Die is ook echt smullen! 

recept lasagne met witlof

4.7 · 9 beoordelingen

Lasagne met witlof, spek en roomsaus

Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 10 minuten
Totale tijd 50 minuten
4 personen

Ingrediënten

  • 8 stronken witlof
  • 1 bekertje (250gram) crème fraîche
  • 100 gram plakjes ontbijtspek in stukjes gesneden
  • 3 teentjes knoflook fijngehakt
  • 1 grote ui fijngesnipperd
  • 1 pak verse lasagne bladen
  • 1 eetlepel gedroogde Italiaanse kruiden
  • 1 theelepel paprikapoeder
  • 1,5 theelepel sambal badjak
  • 2 theelepels honing
  • 1 theelepel nootmuskaat
  • 100 gram geraspte kaas ik gebruik extra belegen
  • 1 bol mozzarella
  • snuf gemalen zwarte peper en zout

Instructies

  • Verwarm de oven voor op 200 graden. Vet een ovenschaal in met een beetje olijfolie. Halveer de witlof, snijd de harde kern eruit en snijd de witlof dan in grove stukken.
  • Verwarm een scheutje olie in een hapjespan. Fruit de uien met de knoflook, spek en 1,5 tl sambal badjak. Voeg de witlof toe en bak dit ongeveer 3 minuten mee. Voeg dan 1 el Italiaanse gedroogde kruiden, 1 tl paprikapoeder, 1 tl nootmuskaat en 2 tl honing toe. Bak de witlof op middelhoog vuur tot het geslonken is. (ongeveer 4-5 minuten) Roer dan het bekertje crème fraîche erdoorheen en breng de saus op smaak met een snufje peper en/of zout. (ook lekker is om een scheutje witte wijn toe te voegen)
  • Vet een ovenschaal in en verdeel over de bodem een dun laagje saus. Leg op de saus de lasagne bladen. Verdeel hier overheen saus, geraspte kaas en ga zo verder tot je afsluit met saus. Bestrooi met geraspte kaas en scheur de mozzarella in stukken. Breng op smaak met gemalen zwarte peper en eventueel een snufje chilivlokken. Bak de lasagne in 25-30 minuten goudbruin en gaar.

Tips

👉 Wil je als eerste onze nieuwste recepten en weekmenu ontvangen? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal en krijg alle inspiratie op je telefoon!
 

Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra’s!). Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer. De voedingswaarden zijn een indicatie en worden automatisch berekend. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.

 

lasagne met witlof, spek en roomsaus

recept lasagne met witlof en spek in een roomsaus
Zoals te verwachten vond Amaranthe deze lasagne echt niet lekker. Beaudine daarentegen gelukkig wel, dit terwijl ook zij niet echt fan is van witlof. Het is volgens mij echt een groente wat je moet “leren” eten. Gelukkig had ik nog een klein beetje Surinaamse bami over van de avond ervoor. Dat lust Amaranthe dan weer wel.
recept lasagne met witlof en spek in roomsaus
Klein drama thuis….ik was door mijn witte wijn voorraad heen 😉  Daarom een keertje geen wijn door de saus maar dronken we een lekkere frisse rosé erbij. Mochten we trouwens grote trek hebben, dan maak ik soms ook een salade of een focaccia voor bij de lasagne.

 

 

1 Reactie op dit recept

4.67 from 9 votes (8 ratings without comment)

Plaats een reactie

Geschreven door Marie-Louise Kaldenbach

Hoi! Ik ben Marie Louise, oprichter van Familie over de Kook. Samen met mijn partner Jan Willem en dochters Beaudine en Amaranthe deel ik de recepten die bij ons op tafel staan. Ik geloof dat lekker eten niet ingewikkeld hoeft te zijn en hoop je te inspireren om met plezier en zelfvertrouwen te koken.

Over ons