Orzo met kip

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

trifle met amaretti, mascarpone en lemon curd

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Totale bereidingstijd 5 min

Nog geen reviews
Nog geen reviews

trifle met amaretti, mascarpone en lemon curd

Voorbereidingstijd 5 minuten
Totale tijd 5 minuten
6 glaasjes

Ingrediënten

  • amaretti koekjes
  • 250 gram mascarpone
  • 3 eetlepels vanille yoghurt
  • 1/2 citroen het sap
  • 1 zakje vanillesuiker
  • lemon curd

Instructies

  • Meng de mascarpone met de vanilleyoghurt, vanillesuiker, sap van een halve citroen en 1 flinke eetlepel lemon curd.
  • Bouw de glaasjes op met de amaretti koekjes, (wel of niet breken is een eigen keuze) het mascarpone mengsel en een beetje lemon curd. Ik sluit zelf altijd af met mascarpone en lemon curd.
  • Wil je zelf lemon curd maken? Het recept staat op onze site.

Tips

👉 Wil je als eerste onze nieuwste recepten en weekmenu ontvangen? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal en krijg alle inspiratie op je telefoon!

Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra's!). Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer. De voedingswaarden zijn een indicatie en worden automatisch berekend. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.

Plaats een reactie

Geschreven door Marie-Louise Kaldenbach

Hoi! Ik ben Marie Louise, oprichter van Familie over de Kook. Samen met mijn partner Jan Willem en dochters Beaudine en Amaranthe deel ik de recepten die bij ons op tafel staan. Ik geloof dat lekker eten niet ingewikkeld hoeft te zijn en hoop je te inspireren om met plezier en zelfvertrouwen te koken.

Over ons