Orzo met kip

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Zelf chimichurri maken

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Totale bereidingstijd 5 min

Nog geen reviews

Zelf chimichurri maken. Deze super lekkere kruidensaus is ontzettend simpel zelf te maken en kan bij verschillende gerechten gegeten worden. Als je eenmaal chimichurri zelfgemaakt hebt, dan wil je denk ik wekelijks een nieuw pot vullen. Deze kruidensaus gemaakt met verse kruiden is namelijk overal lekker bij en op.

zelf chimichurri maken

Wat is chimichurri

Chimichurri is een “saus” gemaakt van fijngehakte verse kruiden zoals oregano en peterselie wat gemengd wordt met rode peper, knoflook, rode wijnazijn, sjalotje, olijfolie, zwarte peper, chilivlokken en zout. Zelf voeg ik ook altijd nog wat koriander toe maar officieel zit dit niet in een chimichurri.

Chimichurri lijkt een beetje op een soort pesto (maar dan grover van structuur) en wordt vooral in Zuid Amerikaanse landen vaak gegeten bij gegrild vlees. De saus is echter ook erg lekker bij vis, op een burger of om je oerhollandse broodje kaas op te pimpen.

Eet jij ook zo graag gerechten met verse kruiden? Probeer dan ook eens de volgende recepten: kruidenroomkaas met verse kruiden, krokante aardappelsalade of maak eens de spaghetti in tomatensaus met verse rozemarijn en basilicum.

Recept chimichurri

Nog geen reviews

Zelf chimichurri maken

Voorbereidingstijd 4 minuten
Bereidingstijd 1 minuut
Totale tijd 5 minuten
1 potje

Ingrediënten

  • 15 gram orgeano fijngehakt
  • 15 gram peterselie fijngehakt
  • 7 gram koriander fijngehakt
  • 1 rode peper fijngehakt
  • 2 teentjes knoflook fijngehakt
  • 1 sjalotje fijngesnipperd
  • flinke snuf versgemalen zwarte peper en zeezout
  • snufje chilivlokken optioneel
  • 1 eetlepel rode wijnazijn of twee als je ervan houdt
  • 150 mililiter olijfolie

Benodigdheden

  • 1 potje of schaaltje

Instructies

  • Meng alle ingrediënten in een schaaltje en bewaar afgedekt in het schaaltje of schep de chimichurri over in een potje die je kunt afsluiten.
  • Bewaar de chimichurri in de koelkast. De olijfolie zal dan uitharden maar haal de saus voor gebruik uit de koelkast en laat op kamertemperatuur komen. Dan zal de olijfolie weer vloeibaar worden.

Tips

👉 Wil je als eerste onze nieuwste recepten en weekmenu ontvangen? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal en krijg alle inspiratie op je telefoon!

Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra’s!). Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer. De voedingswaarden zijn een indicatie en worden automatisch berekend. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.

Fijnhakken of fijnmalen in een keukenmachine

Persoonlijk vind ik het lekkerder om alle ingrediënten handmatig fijn te hakken. Dit is ietsjes meer werk maar ik vind het de smaak wel ten goede komen. Wil je liever sneller klaar zijn? Mix dan alle ingrediënten in een keukenmachine. Zorg er wel voor dat je het niet al te fijn maalt. Dan is het namelijk wel echt meer een pesto qua substantie. Ook lekker en heerlijk als dip bij stokbrood maar je hebt dan weinig structuur in de chimichurri.

Zelf chimichurri maken

zelf chimichurri maken recept

Durf eventueel zelf te gaan experimenteren door verschillende specerijen toe te voegen. Zo heb ik zelf al kerriepoeder en gerookte paprikapoeder toegevoegd. Super lekker! Ook lekker is om een beetje komijn toe te voegen.

Plaats een reactie

Geschreven door Marie-Louise Kaldenbach

Hoi! Ik ben Marie Louise, oprichter van Familie over de Kook. Samen met mijn partner Jan Willem en dochters Beaudine en Amaranthe deel ik de recepten die bij ons op tafel staan. Ik geloof dat lekker eten niet ingewikkeld hoeft te zijn en hoop je te inspireren om met plezier en zelfvertrouwen te koken.

Over ons