Thaise coleslaw met gegrilde kip

Totale breidingstijd 30 minuten
Thaise coleslaw met gegrilde kip

Thaise coleslaw met gegrilde kip. Deze frisse en gezonde coleslaw zit echt bomvol smaak en is zowel lauwwarm als koud erg lekker.

Thaise coleslaw met gegrilde kip

Wij eten niet alleen in de zomermaanden salades maar ook in de winter kan je prima smullen van een goed gevulde salade. Wij eten in de wintermaanden graag gebakken aardappeltjes of frietjes bij de salade. Als je salade overhoudt kan je dat prima de dag erna namelijk tijdens de lunch opeten. Ook lekker is om eventueel wat overgebleven salade in een wrap te wikkelen.

Thaise Coleslaw

Huh? Een coleslaw is toch Amerikaans? Wat is hier ineens Thais aan? Nou, het is natuurlijk ook geen authentiek Thais recept. De coleslaw heb ik wel geïnspireerd op de Thaise smaken. Dus in plaats van alleen mayonaise als dressing maak ik een dressing van mayonaise gemengd met sojasaus, sesamolie, sriracha, limoensap, zwarte peper en sesamzaadjes.

Savooie spitskool

In plaats van gewone spitskool gebruikte ik dit keer een nieuwe kool die sinds kort verkrijgbaar is namelijk een savooie spitskool. Deze nieuwe kool kregen wij pasgeleden opgestuurd in een perspakket. Deze Nederlandse kool heeft de vorm en smaak van spitskool maar de knapperige structuur van Savooie kool. Je kunt deze kool rauw in een salade eten maar is ook heerlijk in een roerbakmaaltijd of vul de bladeren en maak er een heerlijke ovenschotel van.

Eet jij ook graag gerechten met spitskool? Probeer dan ook eens de volgende recepten uit: spitskool in sweet chilisaus met rijst, spitskoolsalade met spek en ei of maak eens de bami met spitskool en pindasaus klaar.

Recept Thaise coleslaw met gegrilde kip

Thaise coleslaw met gegrilde kip

Beoordeling
van de 2
Thaise coleslaw met gegrilde kip
Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 20 minuten
Totale tijd 30 minuten
4 personen

Ingrediënten

COLESLAW

  • 400 gram Savooie spitskool of gewone spitskool in dunne reepjes gesneden
  • 150 gram wortel julienne gesneden
  • 3 stengels bosui fijngesneden
  • 7 gram verse koriander of platte peterselie grof gehakt

THAISE SESAM-DRESSING

  • 4 flinke eetlepels mayonaise
  • 1 flinke theelepel sriracha
  • 1 limoen sap nodig
  • 1 theelepel sesamolie
  • 1 flinke theelepel sojasaus
  • 1 theelepel honing
  • 2 theelepels sesamzaadjes ik gebruikte zowel witte als zwarte
  • flinke snuf versgemalen zwarte peper

GEGRILDE KIP

  • 2 stuks kipfilet
  • 4 flinke eetlepels sweet chilisaus
  • 1 eetlepel sojasaus
  • 1 eetlepel gembersiroop
  • 2 teentjes knoflook
  • 1 limoen sap nodig
  • snufje chilivlokken
  • flinke snuf versgemalen zwarte peper en zout

EXTRA'S

  • koriander grofgehakt
  • seroendeng

Instructies

  • Sla tussen huishoudfolie de kipfilets plat met een deegroller of onderkant van een pan. Meng in een schaaltje de sweet chilisaus met de sojasaus, gembersiroop, knoflook, sesamzaadjes, limoensap, zwarte peper en chilivlokken. (dit wordt je saus voor de kip)
  • Meng alle ingrediënten voor de dressing.
  • Meng voor de coleslaw de spitskool met de wortel, koriander en bosui. Giet de dressing eroverheen en meng dit goed door de salade. 
  • Verhit een scheutje olie in een koekenpan. Bestrooi de kip met zwarte peper en een snufje zout aan beide kanten. Bak de kip op middelhoog vuur 4 minuten aan iedere kant goudbruin en gaar. 
  • Voeg dan het sweet chilisaus mengsel toe en bak even kort mee.
  • Snijd de kip in dunne reepjes. Serveer de coleslaw in een grote schaal of verdeel over 4 borden. Verdeel de reepjes kip eroverheen samen met de sweet chilisaus uit de pan en bestrooi met seroendeng en/of eventueel extra koriander.
  • Wij aten er nog aardappeltjes uit de oven bij maar je kunt er ook rijst of noedels bij serveren of gewoon alleen de salade eten 🙂

Tip

👉 Wil je als eerste onze nieuwste recepten en weekmenu ontvangen? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal en krijg alle inspiratie op je telefoon!
🌱 Kun je Savooie spitskool nu niet bij jouw supermarkt of groenteboer vinden dan kan je natuurlijk ook gewoon normale spitskool gebruiken. 

Voedingswaarde

Vind je dit recept lekker?

Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra’s!).

Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer.

5 from 2 votes

Geef je reactie

We zijn benieuwd naar jouw ervaring. Heb je iets aangepast, een vraag of tip? Deel het gerust, we lezen alles met plezier en denken graag met je mee.

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met een *

Bedankt voor het reageren!

Smakelijke groetjes,
Familie over de Kook

4 reacties op “Thaise coleslaw met gegrilde kip”

  1. 5 sterren
    Zelf nog wat Edamame boontjes toegevoegd en echt gesmuld.nWeer een recept dat een blijvertje zal zijn.nDankjewel 😃👍

Thaise coleslaw met gegrilde kip

salade met savooie spitskool en gegrilde kip

Hopelijk ga jij net zo smullen van deze Thaise coleslaw met gegrilde kip als wij thuis doen. Smakelijk eten alvast 😋

Het lekkerste & het beste

Flatbread met pulled chicken recept

Flatbread met pulled chicken

Dit flatbread met pulled chicken recept is hier in huis inmiddels een grote favoriet geworden. Ik maak het graag als

Vegetarische nasi met groenten en kruiden

Vegetarische nasi – makkelijk en smaakvol recept

Dit recept voor vegetarische nasi maak ik met gekookte rijst die ik daarna opbak met groenten en kruiden. Het liefst

Falafel salade met romige avocado-yoghurt dressing, feta en granaatappel

Falafel salade met romige avocado-yoghurt dressing

Deze falafel salade is een makkelijke en vullende salade die wij regelmatig eten als avondmaaltijd of stevige lunch. Het recept

Volg ons op onze socials!

Wil je geen enkel Familie over de Kook recept missen? Volg ons op Instagram, Facebook, YouTube, Pinterest en TikTok voor de nieuwste recepten, weekmenu’s, kooktips en kookvideo’s.

Heb je iets uit onze keuken gemaakt? Tag @familieoverdekook of gebruik #familieoverdekook. We delen graag jouw creaties met onze volgers!

Geschreven door

Welkom op Familie over de Kook! Ik ben Marie Louise, oprichtster van deze blog. Samen met mijn partner Jan Willem en dochters Beaudine en Amaranthe deel ik hier wat er bij ons thuis op tafel komt. Of je nu kookt voor je gezin, gezellig met z'n tweeën eet of gewoon iets lekkers voor jezelf maakt: hier vind je makkelijke recepten zonder poespas. Van snelle doordeweekse recepten tot baksels waar je blij van wordt. Elk recept is bij ons thuis getest, geproefd én goedgekeurd. Duik de keuken in, probeer iets nieuws en eet smakelijk! 😋