Orzo met kip

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Citroentaart met frisse mascarpone en bramen

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Totale bereidingstijd 55 min

5 · 1 beoordeling

Citroentaart met frisse mascarpone en bramen. Een heerlijke smeuïge cake die ontzettend makkelijk thuis zelf te maken is.

Deze citroentaart is ontstaan dankzij een mislukte cake. Als je ons volgt op de Familie over de Kook Facebookpagina dan heb je kunnen zien dat de cake die ik aan het maken was enorm overstroomde in de oven. De smaak van de “cake” was echter wel super lekker. Ik vond het daarom zonde om niets te doen met het recept. De volgende dag ben ik weer de keuken ingedoken om het nog een keertje te proberen. Deze keer heb ik het beslag alleen niet in een cakevorm gedaan maar in een grote springvorm. Voilà….dit keer ging wel alles goed!

Recept Citroentaart met frisse mascarpone

5 · 1 beoordeling

Citroentaart

Voorbereidingstijd 10 minuten
Totale tijd 55 minuten
1 taart

Ingrediënten

  • 3 eieren
  • 175 gram zelfrijzend bakmeel
  • 0,5 tl baksoda
  • snufje zout
  • 250 gram suiker
  • 50 gram roomboter
  • 200 gram fijne kristalsuiker
  • 250 gram Griekse yoghurt
  • 2 citroenen
  • 300 gram bramen
  • 250 gram mascarpone
  • 4 eetlepels poedersuiker
  • 1 zakje vanillesuiker

Instructies

  • Verwarm de oven voor op 170 graden.
  • Splits de eieren en klop de eiwitten stijf. Klop de eidooiers schuimig met de 200 gram suiker, 1 zakje vanillesuiker en 50 gram roomboter. Dit duurt ongeveer 3-5 minuten.
  • Meng het zelfrijzend bakmeel met 0,5 tl baksoda en een snufje zout.
  • Voeg aan het eidooier mengsel de Griekse yoghurt, de rasp en de sap van 1 citroen toe. Roer dit goed door elkaar en voeg beetje bij beetje het zelfrijzend bakmeel toe. Spatel voorzichtig de eiwitten door het taart/cakebeslag.
  • Vet een springvorm in met boter en leg op de onderkant een vel bakpapier. Knip het bakpapier rondom af. Giet het beslag in de vorm en bak de taart/cake in 45-55 minuten gaar. Laat helemaal afkoelen alvorens je de taart/cake uit zijn vorm haalt.
  • Meng de mascarpone met 3 eetlepels citroensap en 4 eetlepels poedersuiker. Smeer de taart/cake in met de mascarpone en verdeel hier overheen de bramen. Bestrooi eventueel met wat extra poedersuiker

Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra’s!). Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer. De voedingswaarden zijn een indicatie en worden automatisch berekend. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.

 

Citroentaart of Citroencake

Zoals ik net al vertelde was het de bedoeling dat ik een citroencake ging bakken. Mijn cakevorm was echter te klein voor dit recept en daarom heb ik samen met Beaudine er een citroentaart van gemaakt. Mocht jij thuis een cakevorm hebben die wel groot genoeg is, dan kan je dus ook een cake maken. Houdt er dan wel rekening mee dat het waarschijnlijk iets langer in de oven moet. Om te controleren of je cake gaar is, prik dan een satéprikker in de cake. Komt je satéprikker er schoon uit, dan is je cake gaar. Ik heb deze taart samen met Beaudine gemaakt. Dit recept is namelijk super makkelijk te maken voor kinderen. Let er wel op dat ze tussendoor niet teveel snoepen van al het lekkers. Wij hadden bijna geen bramen meer over voor op de taart….

TIP: Als er geen kinderen mee eten kan je ook 2 eetlepels Limoncello aan de mascarpone toevoegen

Onze nieuwe kandidaat voor Heel Holland Bakt
Citroentaart met frisse mascarpone en bramen
Lekker met een beetje poedersuiker. Ook lekker met een koud glaasje limoncello….niet voor de kids natuurlijk!
5 from 1 vote (1 rating without comment)

Plaats een reactie

Geschreven door Marie-Louise Kaldenbach

Hoi! Ik ben Marie Louise, oprichter van Familie over de Kook. Samen met mijn partner Jan Willem en dochters Beaudine en Amaranthe deel ik de recepten die bij ons op tafel staan. Ik geloof dat lekker eten niet ingewikkeld hoeft te zijn en hoop je te inspireren om met plezier en zelfvertrouwen te koken.

Over ons