Orzo met kip

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Weekmenu 14: 7 makkelijke en smaakvolle recepten

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Weet je nog niet wat je deze week gaat koken? Met weekmenu 14 weet je precies wat je deze week kunt eten. Je vindt hier 7 makkelijke en smaakvolle recepten voor het avondeten, van een romige pasta met crispy chili olie tot udon noedels, een traybake en een feestelijk paastoetje.

Naar weekmenu

Tips en ervaring uit onze eigen keuken

Een aantal gerechten uit weekmenu 14 kun je prima vooruit maken. Dit scheelt tijd op drukke dagen en je staat ’s avonds minder lang in de keuken.

De pasta roomsaus met crispy chili olie en spek en de udon noedels met kip zijn gerechten die je goed opnieuw kunt opwarmen. De saucijzenbroodjes zijn bij ons thuis favoriet. Wij eten ze vaak met een kom soep, zodat je meteen een complete avondmaaltijd hebt.

In het weekend is de flatbread met pulled chicken ideaal als je iets lekker wilt maken zonder heel lang in de keuken te staan. Je kunt in plaats van zelf flatbread maken, ook kant-en-klare naan gebruiken. Het paastoetje kun je eventueel al eerder voorbereiden en in de koelkast bewaren.

Wil je als eerste onze nieuwste recepten en weekmenu ontvangen? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal en krijg alle inspiratie op je telefoon!

Weekmenu 14 – dit staat er deze week op tafel

Hieronder vind je de 7 recepten die deze week op tafel kunnen staan. Hopelijk zit er weer iets lekkers voor je tussen. Heel veel kookplezier en eet smakelijk!

Maandag

Pasta roomsaus met crispy chili olie en spek

Totale bereidingstijd 20 minuten
Nog geen reviews
We beginnen deze week met een pasta roomsaus met crispy chili olie en spek. Een romige avondmaaltijd met een klein beetje pit, die snel op tafel staat.

Dinsdag

Bloemkool traybake met aardappel en paprika

Totale bereidingstijd 45 minuten
Nog geen reviews
Op dinsdag zetten we een traybake met bloemkool, aardappel en paprika op tafel. Alles gaat in de oven, dus je hebt weinig werk en toch een smaakvol gerecht.

Woensdag

Saucijzenbroodjes maken

Totale bereidingstijd 55 minuten
Nog geen reviews
Halverwege de week maken we zelf saucijzenbroodjes. Lekker met een kom soep erbij, zo heb je meteen een complete avondmaaltijd.

Donderdag

Udon noedels met kip in zoet pittige saus

Totale bereidingstijd 30 minuten
Nog geen reviews
Op donderdag eten we udon noedels met kip. Heerlijk met een zelfgemaakte zoet pittige woksaus. In plaats van noedels kan je de kip in zoet pittige saus ook met rijst serveren.

Vrijdag

Pasta met groene asperges

Totale bereidingstijd 20 minuten
Nog geen reviews
We sluiten de werkweek af met een frisse pasta met groene asperges en citroen. Deze pasta is snel en makkelijk te maken. Laat het voorjaar maar beginnen.

Zaterdag

Flatbread met pulled chicken

Totale bereidingstijd 30 minuten
5 · 1 beoordeling
In het weekend maken we flatbread met pulled chicken. Dit is al lange tijd ons favoriete gerecht voor in het weekend. Ik maak daarom tegenwoordig extra veel pulled chicken, zodat ik die kan invriezen.

Zondag

Paas trifle met advocaat en vlaaifruit kersen

Totale bereidingstijd 10 minuten
Nog geen reviews
We sluiten de week af met een feestelijk paastoetje met advocaat en vlaaifruit. Een heerlijk toetje dat niet mag ontbreken tijdens het paasweekend.

Veelgestelde vragen over weekmenu 14

Kan ik gerechten uit weekmenu 14 invriezen?

De pasta roomsaus met spek en de saucijzenbroodjes zijn goed geschikt om in te vriezen. Laat ze eerst volledig afkoelen en bewaar ze luchtdicht verpakt in de vriezer.

Kan ik gerechten uit weekmenu 14 vegetarisch maken?

Ja, een aantal gerechten uit weekmenu 14 kun je makkelijk vegetarisch maken. De flatbread met pulled chicken kun je bijvoorbeeld met vegetarische kip of jackfruit maken. De pasta roomsaus is ook erg lekke met vegetarische spekjes.

Kan ik de weekplanning ook aanpassen?

Natuurlijk! Zie weekmenu 14 vooral als inspiratie. Schuif gerust met gerechten als dat beter uitkomt in jouw weekplanning.

Iedere vrijdagochtend een nieuw weekmenu

Elke vrijdagochtend publiceren we een nieuw weekmenu met 7 toegankelijke en gevarieerde recepten. Zo weet je altijd wat je gaat eten en maak je het jezelf een stuk makkelijker in een drukke week. Ook heb je voortaan antwoord op de vraag: wat eten we vandaag?

Nog meer inspiratie nodig? Bekijk ook weekmenu 14 met 7 makkelijke recepten of neem een kijkje in het overzicht met alle weekmenu’s.

trifle met advocaat en vlaaifruit - paastoetje uit weekmenu 14

Hopelijk ziet er weer iets lekker voor je tussen in weekmenu 14. Eet smakelijk!

Plaats een reactie

Geschreven door Marie-Louise Kaldenbach

Hoi! Ik ben Marie Louise, oprichter van Familie over de Kook. Samen met mijn partner Jan Willem en dochters Beaudine en Amaranthe deel ik de recepten die bij ons op tafel staan. Ik geloof dat lekker eten niet ingewikkeld hoeft te zijn en hoop je te inspireren om met plezier en zelfvertrouwen te koken.

Over ons