Orzo met kip

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Romige wortelsoep met champignons

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Totale bereidingstijd 30 min

3.34 · 3 beoordelingen

Romige wortelsoep met champignons. Deze heerlijke soep is niet alleen super gezond maar ook heel betaalbaar en makkelijk klaar te maken. Deze soep is heerlijk verwarmend na een gure herfstdag maar is uiteraard ook lekker na een zonnige herfstdag hoor 🙂 Wij aten er zelfgemaakte (vegan) naan met kaas bij maar een tosti of een kaas-uienbrood is ook erg lekker bij de soep.

romige wortelsoep met champignons

wortelsoep met champignons

Het is herfst, dus de tijd van het jaar waarin wortels en champignons op hun best zijn. Ze zijn nu niet alleen vers en heel smaakvol maar ook heel betaalbaar. Dat is het voordel van koken met producten uit het seizoen. Super veel smaak zonder dat je de hoofdprijs betaald. De boodschappen zijn tegenwoordig helaas al duur genoeg.

Ik gebruikte dit keer winterpeen maar iedere andere wortelsoort kan uiteraard ook. Qua champignons kan je gewone witte champignons gebruiken maar wil je iets meer smaak dan adviseer ik je om kastanjechampignons te gebruiken.

Eet jij ook graag wortelen? Probeer dan ook eens de volgende recepten: traybake met wortel en spruitjes, romige wortelsoep met courgette of maak eens bietjes met wortel uit de oven klaar.

Recept romige wortelsoep met champignons

3.3 · 3 beoordelingen

Romige wortelsoep met champignons

Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 20 minuten
Totale tijd 30 minuten
4 personen

Ingrediënten

  • 500 gram wortelen in stukjes gesneden
  • 250 gram champignons in partjes gesneden
  • 1 ui gesnipperd
  • 3 teentjes knoflook geraspt
  • 2 tl gedroogde tijm
  • snufje chilivlokken
  • 1,5 theelepel gerookte paprikapoeder gewone paprikapoeder mag ook
  • 2 theelepels kerriepoeder
  • 1 theelepel kurkuma
  • flinke snuf versgemalen zwarte peper
  • 1,5 groentebouillonblokje
  • 700 milliliter heet water
  • 250 milliliter kookroom ik gebruikte plantaardige kookroom

Benodigdheden

  • 1 soeppan of stoofpan

Instructies

  • Verhit een scheutje olie in een stoof-soeppan en fruit de uien kort aan.
  • Voeg de wortelen, champignons, knoflook, specerijen, verkruimelde bouillonblokjes toe en bak 3-5 minuten op middelhoog vuur mee. 
  • Voeg het hete water toe, breng de soep aan de kook, zet het vuur lager en laat 20 minuten afgedekt pruttelen. 
  • Pureer de soep met een staafmixer. Voeg de room toe en meng door de soep. 
  • Breng de soep op smaak met eventueel extra zwarte peper en/of snufje zout. Eet smakelijk!
  • TIP: voeg niet alle room in 1x toe maar bewaar een beetje ter garnering. 
    TIP: bak eventueel wat partjes extra champignons ter garnering. 

Tips

👉 Wil je als eerste onze nieuwste recepten en weekmenu ontvangen? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal en krijg alle inspiratie op je telefoon!

Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra’s!). Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer. De voedingswaarden zijn een indicatie en worden automatisch berekend. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.

Romige soep

Ik vind het altijd heerlijk om in de herfst en winter een beetje extra room toe voegen aan soepgerechten. Dit geeft net even meer smaak en duh….romigheid. Omdat ik lactose intolerant ben gebruik ik een plantaardige room maar uiteraard kan je ook gewone slagroom of kookroom gebruiken. Wil je een beetje tropische smaak aan je soep toevoegen dan is het ook heerlijk om kokosmelk te gebruiken.

Romige wortelsoep met champignons

wortelsoep met champignons

Maak de soep eventueel al een dag van tevoren klaar. Hierdoor kunnen alle smaken goed intrekken. Deze romige wortelsoep met champignons is niet alleen lekker maar je krijgt ook meteen lekker veel vitamientjes en vezels binnen.

3.34 from 3 votes (3 ratings without comment)

Plaats een reactie

Geschreven door Marie-Louise Kaldenbach

Hoi! Ik ben Marie Louise, oprichter van Familie over de Kook. Samen met mijn partner Jan Willem en dochters Beaudine en Amaranthe deel ik de recepten die bij ons op tafel staan. Ik geloof dat lekker eten niet ingewikkeld hoeft te zijn en hoop je te inspireren om met plezier en zelfvertrouwen te koken.

Over ons