Dit lees je vandaag bij ons
- Romige tomatensoep van verse tomaten
- Waarom ik bloem en kookroom gebruik
- Welke tomaten zijn het lekkerst?
- Handige tips
- Recept romige tomatensoep

Romige tomatensoep maken van verse tomaten
Voor deze romige tomatensoep gebruik ik het liefst rijpe trostomaten. Die hebben een lekkere volle smaak en zijn prima geschikt om soep van te maken. Ik bak de tomaten eerst met ui, oregano, gerookte paprikapoeder en snufje chililvlokken. Daarna voeg ik knoflook, tomatenpuree en bloem toe. Door alles kort mee te bakken, krijgt de soep extra smaak.
Vervolgens laat ik de tomaten met bouillon rustig pruttelen. Na het pureren roer ik de kookroom erdoor. Wat ik zelf zo lekker vind aan deze tomatensoep, is dat hij ondanks de kookroom nog steeds echt naar tomaten smaakt. De kruiden geven hem net wat extra pit, zonder dat de soep heel pittig wordt.
Tomaten kunnen van zichzelf behoorlijk zuur zijn. Daarom voeg ik ook twee theelepels suiker toe. Dat haalt het scherpe randje van de tomaten af, zonder dat de soep heel zoet wordt. Ben je net als wij gek op soep? Bekijk dan ook eens onze andere soep recepten voor meer inspiratie.

Waarom ik bloem en kookroom gebruik
Voor een romige tomatensoep hoef je niet ontzettend veel room te gebruiken. Ik voeg daarom ook een beetje bloem toe. De bloem neemt tijdens het verwarmen vocht op, waardoor de soep iets dikker wordt. Zo krijgt de soep meer binding, zonder dat de tomatensmaak verloren gaat.
De kookroom maakt de soep vervolgens zachter en romiger. Ik voeg deze pas toe nadat ik de soep met een staafmixer heb gepureerd. Zo kan ik goed zien hoe dik de soep is en eventueel nog wat extra kookroom toevoegen.
Ook de tomatenpuree is belangrijk. Door deze kort mee te bakken met de knoflook en kruiden, krijgt de soep een vollere tomatensmaak. Wil je liever een andere tomatensoep proberen? Maak dan ook eens onze snelle tomatensoep met verse tomaten.
Houd een klein beetje kookroom apart om vlak voor het serveren over de soep te schenken. Dat ziet er niet alleen leuk uit, maar geeft ook een extra romig laagje.

Welke tomaten zijn het lekkerst?
Voor dit recept gebruik ik meestal trostomaten, maar je kunt ook prima romatomaten gebruiken. Die bevatten wat minder vocht en hebben vaak een wat stevigere structuur. Het belangrijkste is dat je rijpe tomaten gebruikt. Die geven de soep meer smaak en zijn meestal ook iets zoeter.
In de zomer zijn Nederlandse tomaten vaak lekker vol van smaak. Buiten het seizoen kan de smaak wat verschillen. Proef de soep daarom altijd even voordat je hem serveert. Je kunt trouwens ook soep maken van kleine tomaatjes. Ik maak ook regelmatig tomatensoep van snoeptomaatjes. Houd je net als wij van een goed gekruide soep? Probeer dan ook eens onze simpele kruidige tomatensoep.
Handige tips
Kan ik de romige tomatensoep van tevoren maken?
Ja, dat kan prima. Je kunt deze tomatensoep zelfs eend dag eerder maken. Bewaar de soep afgedekt in de koelkast en verwarm hem de volgende dag rustig op. In de koelkast blijft de soep ongeveer drie dagen goed.
Kun je de tomatensoep invriezen?
Ja, dat kan. Laat de soep eerst afkoelen en verdeel hem goed over afsluitbare bakjes. In de vriezer kun je de soep ongeveer drie maanden bewaren. Door de kookroom kan de structuur na het ontdooien iets veranderen. roer de soep tijdens het opwarmen daarom goed door.
Hoe maak je de tomatensoep minder zuur?
Vind je de tomatensoep iets te zuur? Voeg dan eventueel een klein beetje extra suiker toe.
Kan ik deze tomatensoep vegan en lactosevrij maken?
Ja, dat kan heel gemakkelijk. Gebruik plantaardige kookroom en controleer of de groentebouillonblokjes geschikt zijn voor een veganistisch dieet. Zelf gebruik ik ook altijd plantaardige kookroom.
Wat eet je bij deze romige tomatensoep?
Wij eten er graag een stuk stokbrood of een tosti bij. Je kunt de soep ook prima als voorgerecht serveren. Wil je er een complete avondmaaltijd van maken? Serveer er dan bijvoorbeeld een rijkelijk belegd broodje bij.
Recept romige tomatensoep
Met dit recept maak je in 30 minuten een romige tomatensoep van verse tomaten. Bekijk hieronder het complete recept met ingrediënten en bereidingswijze. Eet smakelijk!

Romige tomatensoep
Ingrediënten
- 1 kilo trostomaten (in stukjes gesneden)
- 3 teentjes knoflook (geraspt)
- 2 zoete uien (gesnipperd)
- 70 gram tomatenpuree
- 2 theelepels suiker
- 1,5 groentebouillonblokje
- 1 eetlepel gedroogde oregano
- 1,5 theelepel gerookte paprikapoeder
- flinke snuf versgemalen zwarte peper
- snufje chilivlokken
- 2 theelepels bloem
- 600 milliliter heet water
- 250 milliliter kookroom
- zonnebloemolie
- handje verse basilicum (fijngehakt en optioneel)
Benodigdheden
Instructies
- Verhit een scheutje olie in een soeppan. Bak de tomaten met de uien, gedroogde oregano, zwarte peper, gerookte paprikapoeder en chilivlokken voor ongeveer 3-5 minuten op middelhoog vuur.
- Voeg de knoflook, tomatenpuree, bloem en suiker toe en bak kort mee.
- Voeg dan het hete water toe en 1,5 verkruimeld bouillonblokje, breng aan de kook, zet het vuur zachter en laat afgedekt 20 minuten pruttelen.
- Haal de pan van het vuur, pureer de soep met een staafmixer, voeg de kookroom toe en breng eventueel extra op smaak met zout en/of peper.
- Eet smakelijk!
- * De suiker zorgt ervoor dat de soep extra op smaak komt en minder zuur wordt. Wil je echt geen suiker gebruiken, dan kan je dit uiteraard achterwege laten.
Tips
Voedingswaarde p.p.
Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra’s!). Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer. De voedingswaarden zijn een indicatie en worden automatisch berekend. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.
Hoi!
Heerlijk recept dit, een van de favorietjes van de kids. Een opmerking: bij de ingrediënten staat 1,5 groentenbouillon blokje, alleen in het recept voeg je hem nergens toe. 🤭 Foutje denk ik, want wij voegen hem altijd toe en de soep is heerlijk!
Beste Laura,
Wat ontzettend leuk om te lezend de de kinderen deze tomatensoep zo lekker vinden.
Oeps! Ikzelf heb hier dus continue overheen gelezen.
Het recept heb ik meteen aangepast, dus dankjewel voor het melden 🙂
Smakelijke groetjes
Marie Louise