Orzo met kip

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Romige en kruidige wortelsoep

Gemaakt door Marie-Louise Kaldenbach

Totale bereidingstijd 35 min

4 · 4 beoordelingen

Wat doe je als je 4 kilo wortelen op voorraad hebt? Juist, dan ga je een wortelsoep maken. Deze romige en kruidige wortelsoep gaat gelukkig wel een blijvertje worden.

romige en kruidige wortelsoep

Romige wortelsoep

Ik koos er dit keer voor om een wortelsoep te maken die zowel kruidig als romig van smaak is. Het kruidige komt van de uien, knoflook, bouillon, kerrie masala en de gewone kerriepoeder.

Het romige komt van de kokosmelk die ik toevoeg. Ik weet dat sommige mensen de smaak van kokosmelk echt niet lekker vinden. Nu is de kokossmaak zeker niet overheersend maar je zou dit eventueel kunnen vervangen voor kookroom.

Structuur van de wortelsoep

De structuur kan je een beetje vergelijken met een soort snert. Nu weet ik dat onze kinderen snert echt niet lekker vinden. Ik was dan ook heel bang dat ze deze soep ook niet wilde eten.

Gelukkig was mijn angst onterecht. Althans voor een gedeelte. Beaudine vond de wortelsoep echt heerlijk. Amaranthe vond de smaak erg lekker maar vond helaas inderdaad de structuur niet lekker. Een andere goed vullende en lekkere maaltijdsoep is mijn aardappel preisoep.

kruidige wortelsoep

Verschillende kleuren wortel?

Ik gebruikte voor deze wortelsoep verschillende kleuren wortel. Uiteraard kan je ook gewoon de “normale” oranje wortelen gebruiken. Wanneer je oranje wortelen gebruikt zal je soep uiteraard wel meer oranje van kleur zijn dan mijn soep. In mijn soep zat namelijk erg veel gele wortelen.

Recept kruidige en romige wortelsoep

4 · 4 beoordelingen

Romige en kruidige wortelsoep

Voorbereidingstijd 5 minuten
Bereidingstijd 30 minuten
Totale tijd 35 minuten
6 personen

Ingrediënten

  • 800 gram wortelen in stukjes gesneden van ongeveer 2 bij 2 cm
  • 3 teentjes knoflook in dunne plakjes gesneden
  • 1 ui gesnipperd
  • 2 trostomaten in stukjes gesneden
  • flinke snuf versgemalen zwarte peper en zout
  • flinke snuf pul biber of chilivlokken
  • 1,5 stuk groentebouillonblokje
  • 1 theelepel kerriepoeder flinke theelepel gebruiken
  • 1 theelepel kerrie masala flinke theelepel gebruiken
  • 1 theelepel komijnpoeder
  • 1 theelepel suiker optioneel
  • 400 milliliter kokosmelk
  • 600 milliliter water
  • zonnebloemolie
  • handje geschaafde amandelen

Benodigdheden

  • 1 soeppan of stoofpan

Instructies

  • Verhit een scheutje olie in een stoofpan. Bak de uien met de tomaat, knoflook en een flinke snuf versgemalen zwarte peper en een snufje zout voor ongeveer 2-3 minuten op middelhoog vuur.
  • Voeg de wortelen toe samen met de pul biber (chilivlokken), kerriepoeder, kerrie masala en de komijnpoeder. Bak dit kort mee. Voeg de kokosmelk, water, bouillonblokjes en suiker toe. Laat het geheel 25-30 minuten zachtjes koken. 
  • Pureer vervolgens de soep en breng eventueel op smaak met extra zout en/of peper. Bak in een droge koekenpan de geschaafde amandelen goudbruin. Bestrooi vlak voor serveren de soep met de geschaafde amandelen.
  • Wij houden van pit, dus ik bestrooi vlak voor serveren de soep ook nog met een beetje pul biber. Ook lekker is om nog een beetje gedroogde korianderblad toe te voegen.
  • TIP: wil je de soep "wateriger" voeg dan na het pureren naar smaak meer water toe.

Tips

👉 Wil je als eerste onze nieuwste recepten en weekmenu ontvangen? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal en krijg alle inspiratie op je telefoon!

Soms werken we samen met merken, daarom kom je in dit artikel af en toe een merknaam tegen. Ook gebruiken we affiliate linkjes; als je daar op klikt en iets koopt, steun je ons een beetje (kost jou niks extra’s!). Nieuwsgierig hoe dit precies zit? Lees dan onze disclaimer. De voedingswaarden zijn een indicatie en worden automatisch berekend. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend.

Wortelsoep

Serveertips

Hoe wij de soep eten is de soep vegetarisch maar ook lekker is om een beetje uitgebakken spek toe te voegen. Deze soep is heerlijk met de lunch maar ook lekker als avondmaaltijd. Wij eten dan stokbrood erbij met zelfgemaakte bieslookroomkaas. Ook lekker is om de soep bij een hartige taart als voorafje te serveren.

Romige en kruidige wortelsoep

romige en kruidige soep met wortel
4 from 4 votes (4 ratings without comment)

Plaats een reactie

Geschreven door Marie-Louise Kaldenbach

Hoi! Ik ben Marie Louise, oprichter van Familie over de Kook. Samen met mijn partner Jan Willem en dochters Beaudine en Amaranthe deel ik de recepten die bij ons op tafel staan. Ik geloof dat lekker eten niet ingewikkeld hoeft te zijn en hoop je te inspireren om met plezier en zelfvertrouwen te koken.

Over ons