Broodje gepaneerde Italiaanse kip. Een heerlijk broodje wat zowel voor lunch als avondeten klaargemaakt kan worden.
Broodje kip
Een super lekker recept is dit broodje met gepaneerde Italiaanse kip, mozzarella, tomaat en zelfgemaakte Italiaanse ketchup. Momenteel eten wij dit niet alleen als lunch maar met de aanhoudende warmte is het ook een prima avondmaaltijd. Maak er desnoods een lekkere tomatensalade bij en je hebt echt een volwaardige maal eraan. Ik laat altijd de kip een paar uur marineren maar mocht je heel veel haast hebben, dan kan je de Italiaanse kip uiteraard ook gewoon meteen bereiden. De keuze van het broodje is ook geheel aan jezelf. Ik gebruik de ene keer stokbrood, de andere keer een Italiaanse bol maar op een klef wit bolletje is het stiekem ook erg lekker. Maar net waar we trek in hebben dus.
recept broodje met gepaneerde Italiaanse kip

Ingrediënten
- 2 kipfilets
- 1 eetlepel gedroogde Italiaanse kruiden
- 1/2 citroen zowel rasp als sap
- 1 eetlepel paprikapoeder
- 2 teentjes knoflook fijngesneden
- 1 flinke hand panko
- 1 ei geklutst
- 1 stokbrood in 4 stukken gesneden
- 1 bol mozzarella in dunne plakjes gesneden
- 2 trostomaten in plakjes gesneden
- sla naar keuze
- 50 gram geraspte (Parmezaanse) kaas ik gebruik gewoon een zakje kant en klaar
- gemalen zwarte peper en zout
- 3 eetlepels olijfolie extra vierge
Italiaanse ketchup
- 5 eetlepels ketchup
- 2 eetlepels olijfolie extra vierge
- 1/2 eetlepel suiker
- 1 eetlepel Italiaanse gedroogde kruiden
- snuf gemalen zwarte peper en zout
Instructies
- Sla de kipfilets tussen huishoudfolie plat en snijd het in 4 redelijk gelijke stukken. Leg de kipfiletstukken in een schaal of kom. Voeg 3 el olijfolie extra vierge toe, 1el gedroogde Italiaanse kruiden, 1el paprikapoeder, rasp en sap van 1 citroen, knoflook en een flinke snuf peper en zout. (laat eventueel marineren).
- Kluts op een bord met een scheutje melk het ei en leg op een ander bord een flinke hand panko. Meng de panko met 50gr geraspte Parmezaanse kaas en een flinke snuf peper en zout. Haal de kipfilet door het ei en dan door de panko. Verwarm in een pan een flinke scheut olie en een goede klont roomboter. Bak de kip goudbruin en gaar. Meng voor de Italiaanse ketchup alle ingrediënten.
- Smeer het stokbrood in met de Italiaanse ketchup. Leg hierop wat sla, daarop de gepaneerde kip, tomaten, mozzarella en nog een klein beetje extra Italiaanse ketchup. (tip: ook lekker om een beetje mayo op het stokbrood te smeren)
Italiaanse gepaneerde kip


Wij vinden het erg leuk als je ons zou willen volgen op Facebook, Instagram of Pinterest. Mocht je nu een recept van ons gemaakt hebben, dan vinden wij het ook ontzettend leuk om jouw creatie te zien. Laat het ons weten door ons te taggen @familieoverdekook of door de hashtag #familieoverdekook te gebruiken.