Kook de pasta volgens de verpakking samen met het bouillbonblokje. Giet af en bewaar een kopje kookvocht.
Maak ondertussen de saus:
Bak de spekjes in een droge koekenpan knapperig. Haal uit de pan en laat uitlekken op keukenpapier. Bak in hetzelfde vet de prei en knoflook met de kerriepoeder op middelhoog vuur tot de prei zacht is (5-7 minuten).
Voeg de kookroom en Boursin toe en roer tot je een gladde saus hebt. Doe de spekjes en gekookte pasta erbij en meng alles goed. Breng op smaak met peper en zout.
Verdeel de pasta over 4 borden, bestrooi eventueel met geraspte kaas, verse basilicum en voor een beetje pit wat chilivlokken. Uiteraard is dit allemaal optioneel. Eet smakelijk! 😋
Notities
Wil je deze pasta lactosevrij maken? Gebruik dan plantaardige kookroom en vervang de Boursin door de plantaardige variant van Boursin. Zo blijft de saus lekker romig en zacht van smaak!
Gang: avondeten
Keuken: Nederlands
makkelijke pasta recepten, pasta Boursin, pasta met prei en spek, romige pasta recept