500gramfrietik gebruikte Leon&León voor in de airfryer
2stukskipfiletongeveer 400-500 gram
1groentebouillonblokje
1,5theelepelpaprikapoeder
1,5theelepelkerriepoeder
1/2theelepeluienpoeder
1/2theelepelknoflookpoeder
snufvers gemalen zwarte peper en zout
EXTRA'S
2stuksavocado
1/2limoen
snuf pul biberof chilivlokken
100gramslanaar keuze
125gramcherrytomatenin partjes gesneden
2stengelsbosuifijngesneden
1/3komkommer in kleine blokjes gesneden (ik snijd het vruchtvlees eruit)
Zaanse mayonaise
chilisaus
Zo maak je het (bereidingswijze)
Breng een pan water aan de kook met een bouillonblokje. Leg de kipfilets erin en laat 15 minuten zachtjes koken. Als de kip klaar is haal je het uit de bouillon en trek je met twee vorken (of met vork en mes) de kip uit elkaar. Meng de pulled chicken met de paprikapoeder, kerriepoeder, knoflookpoeder, uienpoeder, peper en zout.
Maak als de kip kookt de simpele guacamole: Prak hiervoor 2 avocado's fijn en breng op smaak met het sap van een halve limoen, peper, zout en een snufje pul biber.
Bak de frietjes goudbruin in de airfryer (of frituurpan als je gewone frietjes gebruikt) Houd wel rekening met de tijd van de bereiding van de friet. Je wilt niet dat je frietjes eerder klaar zijn dan je kip. (de kip lauwwarm is overigens niet zo erg)
Leg op een groot bord of plank de gemengde sla, daarop de frietjes, daarop de pulled chicken en verdeel de guacamole, tomaatjes, bosui en komkommer er overheen. Drizzle het gerecht met mayonaise en sweet chilisaus. (hoeveelheid is naar eigen smaak)