Een snelle en romige orzo met Boursin en prei. Perfect voor drukke dagen waarop je toch iets warms en smaakvols op tafel wilt zetten.
Gang Avondeten
Keuken Nederlands
Trefwoord orzo met Boursin, orzo recept, romige orzo, snelle maaltijd
Seizoen Herfst, Lente, Winter, Zomer
Bereiding 30 minuten
Thema Budget, Makkelijke recepten, Pasta
Ingrediënt Prei
Voorbereidingstijd 10 minutenminuten
Bereidingstijd 20 minutenminuten
Totale tijd 30 minutenminuten
Servings 4personen
Ingrediënten
300gramorzo
2stukspreigewassen en fijngesneden
250gramchampignonsin plakjes gesneden
200gramsnoeptomaatjesgehalveer
1uigesnipperd
2teentjesknoflookgeraspt
150gramBoursin Knoflook & Fijne kruiden
1groentebouillonblokje
750milliliterheet water
1theelepelkerriepoeder
olijfolie
snufversgemalen zwarte peper en zout
200gramgerookte spekreepjesof blokjes... maak niet uit!
EXTRA'S EN OPTIONEEL
flinkehandverse basilicumfijngehakt
snufjechilivlokken
geraspte kaas
Instructies
Verhit een beetje olijfolie in een hapjespan of grotere koekenpan. Fruit de ui tot ze glazig zijn. (1-2 minuten) Voeg de champignons, tomaat en knoflook toe en bak voor 3-4 minuten. Voeg de prei en knoflook toe en bak nog eens 3-4 minuten.
Voeg de orzo toe en bak kort mee. Voeg het hete water en een verkruimeld groentebouillonblokje toe en roer alles door.
Laat de orzo 10 minuten zachtjes koken zonder deksel op de pan. Let op! Blijf erbij en roer regelmatig door! Net zoals risotto. Orzo heeft sterk de neiging om te gaan aankoeken. Dus loop niet tussendoor weg! (ik roer zeker iedere 2 min.)Tip van mij: het kan zijn dat het bij jou iets langer of korter duurt. Ieder fornuis werkt natuurlijk anders. Ook bij mijzelf loopt het soms uiteen van 8-15 minuten. Blijf vooral tussendoor proeven of de orzo gaar is.
Bak ondertussen in een droge koekenpan de spekreepjes knapperig. Laat uitlekken op keukenpapier.
Wanneer de orzo bijna al het vocht heeft opgenomen, voeg dan de Boursin en kerriepoeder toe. Roer goed door en laat de Boursin smelten tot je een romige saus hebt. Proef en breng eventueel het gerecht op smaak met peper en zout.
Serveer de orzo met Boursin en prei over 4 borden. Verdeel de knapperige spekjes eroverheen en bestrooi eventueel verse basilicum, zwarte peper en/of chilivlokken. Eet smakelijk! 😋
Notities
👉 Wil je als eerste onze nieuwste recepten en weekmenu ontvangen? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal en krijg alle inspiratie op je telefoon!🧀 Het is ook erg lekker om over de orzo nog wat geraspte kaas te strooien. Ik gebruik graag extra belegen kaas, maar Grana Padano, Parmezaanse kaas of jong belegen kaas is ook erg lekker.🌱 Eet je dit gerecht liever vegan/vegetarisch/lactosevrij? Gebruik dan vegan spekreepjes, plantaardige Boursin/kruidenroomkaas en vegan geraspte kaas of edelgistvlokken.